راهنمای خرید سرفیس

راهنمای خرید سرفیس استوک

مقدمه

چند زمانی پیش شرکت مایکروسافت محصولات کامپیوتری خود را با عنوان سرفیس و سرفیس لپ تاپ معرفی و عرضه کرد. سرفیس های شرکت مایکرسافت در ابتدای کار در قالب تبلت هایی با سیستم عامل ویندوز وارد شدند. فروشگاه آبیدر استوک با وارد کردن لپ تاپ های نو و استوک سرفیس و راهنمای خرید سرفیس فرصتی عالی را برای خرید لپ تاپ سورفیس استوک فراهم آورده است.

در طی دو سه سال شرکت مایکروسافت کمبودها و اشکالات محصولاتش را رفع نموده. نسل های بعدی که در نتیجه تبلت هایی با امکانات بیشتر به متقاضیان ارائه شد. امروزه محصولات سرفیس شرکت مایکروسافت طرفداران خاص خود را دارد. هر ساله منتظر معرفی نسل جدیدتری از تبلت های این شرکت بزرگ هستند. اما کمپانی مایکروسافت به همین اکتفا نکرد و در شاخه های تازه ای از محصولات کامپیوتری خود، نشان داد که ابتکار و تنوع در این سری از محصولات همواره ادامه دار می باشد.

مایکروسافت سرفیس بوک ١

راهنمای خرید

برای راهنمای خرید سرفیس ها باید گفت شرکت مایکروسافت محصولات تازه ای از انواع کامپیوتر های خود را در قالب، تبلت، نوت بوک و کامپیوترهای رومیزی را بار دیگر در اختیار کاربران سرتاسر جهان قرار داد و خانواده سرفیس را نسبت به قبل، بزرگ تر و ثابت قدم تر کرد.

در راستای همین نوآوری ها شرکت مایکروسافت ابزارهایی را به کاربران معرفی نمود که به غیر از اینکه تا به حال توسط شرکتی دیگر ابداع و معرفی نشده بودند، حتی یک سبک جدید و تازه استفاده امروزی تر از کامپیوترها را به کاربران جهان معرفی نمود. در زمان معرفی سرفیس بوک ۱ که یکی از اولین نمونه ها از نوت بوک های این شرکت به حساب می آمد، ناظر نوآوری هایی تکرار ناشدنی از این محصول ارزنده و بی نظیر بودیم.

ولی در جوار همه این امکانات ویژه، این کالای لوکس به گونه ای قیمت گذاری شده بود که کاربرانی که توانایی پرداخت این مبلغ را نداشتند ناچارا به سمت تبلت های سرفیس سری پرو کشیده می شدند. بعد از آن مایکروسافت کالایی با عنوان سرفیس لپتاپ را معرفی نمود که بازار هدف آن دانشجویان است و با شعار یک لپ تاپ اقتصادی معرفی شد.

سرفیس لپ تاپ مایکروسافت

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی دو محصول خاص از سری محصولات سرفیس بپردازیم وعمده تفاوت های این دو را بررسی کنیم. پس در ادامه این بررسی همراه ما باشید.

ابعاد و وزن تبلت مایکروسافت استوک

با راهنمای خرید سرفیس به این که هم دستگاه سرفیس بوک و هم دستگاه سرفیس لپ تاپ از اندازه تقریبا برابری برخوردار هستند. با این تفاوت که سرفیس بوک به خاطر استفاده دو حالته تبلت و نوت بوک ضخامت بیشتری دارد. به این دلیل که دو عدد باتری مجزا یکی در پشت صفحه نمایش و دیگری در قسمت زیرین کیبورد قرار دارد. همین باعث شده ضخامت آن در حدود ۱/۶ برابر ضخامت سرفیس لپ تاپ باشد. در این ناحیه سرفیس بوک به خاطر داشتن دو عدد باتری، بدنه تمام فلزی و داشتن کارت گرافیک مجزا وزن ۱٫۵۱ کیلوگرم دارد و سرفیس لپ تاپ دارای وزن ۱٫۲۵ کیلوگرم می باشد.

سخت افزار تعبیه شده در سرفیس

سرفیس بوک دارای دو پردازنده شرکت اینتل با عنوان Core i5 و Core i7 می باشد. دارای حافظه ی از ۱۲۸ گیگابایت در مدل i5 شروع و تا ۱TB در مدل i7 میباشد. مقدار حداقل رم نیز در مدل i5 مقدار ۸ گیگابایت است و در مدل i7 این مقدار تا نیز ۸ و ۱۶ گیگابایت می رسد.

راهنمای خرید سرفیس CPU

سرفیس لپ تاپ هم مانند سرفیس بوک، دو مدل پردازنده یاد شده شرکت اینتل را دارد. حافظه داخلی این سری از سرفیس میزان ۱۲۸ ، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت می باشد. مقدار رم نیز همچنین برای مدل i5 در بازه ۴ و ۸ گیگابایت و در مدل i7 بین ۸ و ۱۶ گیگابایت قرار می گیرد. یک نکته مهم در این مقایسه وجود کارت گرافکی مجزا در سرفیس بوک می باشد که موجب آن شده که این نوت بوک از نظر پردازش گرافیکی نسبت به سرفیس لپ تاپ در سطح بالاتری جای گیرد. حافظه این کارت گرافیکی در نسل بیس پرفورمنس به میزان دو گیگابایت رسیده است.

بیشتر بخوانید : بررسی مشخصات سرفیس بوک ۲

سیستم عامل

این کامپیوتر ها هر دو دارای سیستم عامل ویندوز نسخه ۱۰ می باشند. ولی با این تفاوت که سیستم عامل سرفیس لپ تاپ با پسوند حرف S معرفی شده است. به معنای اینکه کاربر تنها می تواند نرم افزارها را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کرده و نصب کند. که این قابلیت برای نرم افزار هایی که دانلود شده از سوس های دیگر میسر نیست. اگر چه این مشکل با نصب سیستم عامل ویندوز نسخه کامل به کلی برطرف خواهد شد و کاربران نباید نگران این نقص سرفیس لپ تاپ باشند.

این دو محصول برای استفاده بسیاری از کاربران مناسب هستند. سرفیس بوک که دارای قابلیت تغییر شکل از نوت بوک به تبلت می باشد و سرفیس لپ تاپ نیز دارای جنس بدنه لوکس و زیبا می باشد که هر کدام دارای ویژگی های زیبا و دیدنی مخصوص خود می باشند.

راهنمای خرید سرفیس

ولی البته باید مبحث قیمت را هم مورد توجه قرار داد. هر چند که از لحاظ سخت افزار و قدرت پردازشی سرفیس بوک به نسبت بالاتر و بهتر از سرفیس لپ تاپ می باشد. ولی باید در نظر داشته باشید که قیمت آن روی مدل پایه i5 / 8Gb / 128GB تقریبا دو برابر قیمت مدل پایه سرفیس لپ تاپ می باشد. این در حالی است که سرفیس لپ تاپ فعلا در قالب تئوری رونمایی شده است.

راهنمای خرید سرفیس با معرفی مدل های متنوع آن شروع می شود :

سرفیس پرو

اولین محصولات از شرکت مایکروسافت سرفیس پرو ها بودند. در قالب اولین تبلت این شرکت خود را مطرح کردند. داشتن یک کامپیوتر سبک و قابل حمل هدف اصلی طراحی و تولید این خانواده بوده است. به جز داشتن مهارت هایی همچون سیستم عامل ویندوز، کاربرد های دیگری مانند استفاده از قابلیت لمسی بودن و همچنین دقت بسیار بالای نمایشگر از آن بتوان استفاده نمود.

سرفیس پرو استوک

به عبارتی می توان گفت که پردازنده گرافیک این سری از سرفیس ها توسط همان شرکت اینتل که پردازنده مرکزی را طراحی نموده است، تولید و ارائه گشته است و دقیقا در همان حجم، و در کنار هسته اصلی پردازنده قرار گرفته است. بنابراین با این تفاسیر حافظه جداگانه ای هم برای استفاده پردازنده گرافیکی ایجاد نشده است. در نتیجه پردازنده گرافیکی، برای دریافت دیتابیس از حافظه موقت یا همان رم استفاده می کند. به همین دلیل برای استفاده پردازنده گرافیکی با محدودیت حجم روبرو است.

سرفیس لپ تاپ

مدت زمان زیادی از ظهور خانواده سرفیس لپ تاپ نمی گذرد. این سری از لپ تاپ ها کاملا بر اساس و مبنا و سیاست های سرفیس پروها ساخت شده است.

سرفیس لپ تاپ استوک

بنابراین با دانستن این موضوع که ساختار پردازشی آن ها کاملا شبیه سرفیس پروها می باشد. می توان نتیجه گرفت که برای انجام بازی مناسب نخواهند بود. این موضوع را باید یادآور شد که هدف مایکروسافت برای تولید سرفیس لپ تاپ هاست. پر کردن فاصله خالی بین خانواده سرفیس پرو و خانواده سرفیس بوک بوده است. در حقیقت آن را به عنوان لپ تاپی در رده ارزان قیمت معرفی نموده است.

سرفیس بوک

سرفیس بوک اولین محصولات ویندوزی شرکت مایکروسافت بودند که همراه با پردازنده گرافیکی جداگانه و همچنین حجم حافظه جدا و البته سریع تر، به عموم معرفی شدند. سرفیس بوک ها که از پردازنده های گرافیکی شرکت انویدیا مدل GTX 940 بهرمند بوده اند و برای این پردازنده از حافظه اختصاصی از نوع DDR5 استفاده شده است، اجرای بازی را برای کاربران مهیا نمود.

البته در ابتدای کار مقدار این حافظه چندان مناسب نبود. شرکت مایکروسافت برای اولین نسل از این محصولات به مقدار ۱ گیگابایت حافظه بسنده کرده بود.

راهنمای خرید سرفیس استوک

امروزه که مدتی است از معرفی سرفیس بوک ۲ می گذرد. مایکروسافت این مقدار حافظه را به میزان ۶ گیگابایت و همراه با پردازنده گرافیکی GTX 1060 معرفی کرده است و همچنین اجرای بازی را در انواع تیزرهای تبلیغاتی خود به معرض نمایش گذاشته است.

طراحی لپ تاپ سرفیس بوک و سرفیس پرو ۳ استوک

کمکی که می توان با عنوان راهنمای خرید سرفیس نام برد. مقایسه سرفیس بوک با سرفیس پرو است. Surface Book که یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن بدنه مستحکم با ساختار از جنس آلیاژ منیزیم آن می باشد، لولای مقاوم و محکم ابتکاری مایکروسافت، که قابلیت استفاده دستگاه در دو قالب مختلف تبلت و نوت بوک و استفاده کردن از آن به عنوان صفحه طراحی و نت برداری متون که ویژگی دیگر آن است و می توان به آن اشاره نمود. سرفیس بوک به خاطر کاربری های جدیدی که با خود به ارمغان آورد خیلی سریع به عنوان کاربردی ترین نوت بوک ویندوزی شناخته شد و توانست بسیاری از طرفداران ویندوز را جذب خود کند.

سرفیس لپ تاپ

این دستگاه هم که مطمئنا موفقیت های بی شماری را برای طراحان و سازندگان خود به همراه خواهد آورد. بدنه ای با ساختار کاملا متفاوت نسبت به محصولات قبلی سرفیس دارا می باشد.

سرفیس لپ تاپ که بدنه ی آن از دو جنس متفاوت سخت و نرم طراحی و ساخته شده است. از طرفی دیگر هم نشان دهنده نماد کیفیت و استحکام با قسمت های ساخته شده. فلز مرغوب آلومینیوم می باشد و از سویی دیگر هم هنر و صنعت را به صورت کاملا منحصر به فرد با هم تلفیق کرده است. با یک قسمت ساخته شده از پارچه آلکانتارا نمایانگر است.

این پارچه خاص طبق ادعای مایکروسافت از ایتالیا تهیه شده است. جنس آن الیاف میکرو فیبر است. زمان استفاده از صفحه کلید سرفیس لپ تاپ کاربری آن را زیبا تر و جذاب تر کرده است. از خستگی دستها موقع کار با دستگاه کاربری جلوگیری می نماید.

سخن پایانی

ما در آبیدر استوک با عرضه بهترین محصولات استوک با کیفیت بالا توانسته ایم تا حد زیادی مدل های مختلف سرفیس ها پوشش دهیم. به کمک راهنمای خرید سرفیس استوک جدای از عرضه محصولات، به طور مفصل درباره هر محصول اطلاعات لازم و نقاط ضعف و قوت آن را نوشته ایم. امیدواریم بتوانیم راهنمایی مناسبی را برای خواننده ها و خریداران به وجود آورده باشیم.

منبع: سایت Microsoft

دیدگاهتان را بنویسید