لپ تاپ های استوک Dell را بیشتر بشناسیم

لپ تاپ دل  Dell Notebook

مدل های مختلف لپ تاپ dell

لپ تاپ Dell این روز ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل قیمت مناسب و تنوع جنس آنها بیشتر کاربران به سوی آن سوق داده می شوند. برای آشنایی بیشتر مقاله ی بهترین برند لپ تاپ استوک را مطالعه نمایید.
با پیشرفت رقبا شرکت دل نیز خود را به روز نمود. لپ تاپ های دهه گذشته که عمدتا هم شکل بودند جای خود را به لپ تاپ هایی داده اند که از نظر ظاهری بسیار متفاوت هستند. مدل های مختلف و طراحی های جذاب همچنین بهره مندی از قطعات و سخت افزار مناسب لپ تاپ استوک دل را لپ تاپی ایده آل قرار داده است.

مدل های لپ تاپ دل

Dell Adamo

مدلی از لپ تاپ های Dell بود که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ ساخته شدند. طراحی آنها عمدتا شبیه مک بوک های اپل بودند. سخت افزار آنها مناسب کارهای اداری و کاربری های روزانه بود. دلیل اصلی ادامه نیافتن این مدل عدم محبوبیت بین کاربران بود.

Dell Amado

Dell G series (Pandora)

این سری از لپ تاپ های دل مخصوص بازی اند. یعنی لپ تاپ گیمینگ هستند. طراحی و سال ساخت آنها بین ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ است. بهره مندی از پردازنده های اینتل نسل ٨ و ٩ از مهمترین شاخصه های آنهاست. مقدار رم آنها ٨ یا ١۶ گیگا بایت است. نوع رم استفاده شده در آنها DDR4 است. که بسیار سرعت پردازش را بالا می برد. برخی از آنها از دو هارد HDD و SSD بهره می برند. ظرفیت بالا برای ذخیره سازی اطلاعات و هارد SSD نیز برای پردازش و برنامه های نصبی مورد استفاده قرار می گیرد. اندازه آنها ١۵.۶ یا ١٧.٣ اینچ می باشد. اما در مورد گرافیک آنها باید گفت که دارای ۴ یا ۶ یا ٨ گیگا بایت حافظه اختصاصی اند. مدل های آنها عمدتا Nvidia Geforce GTX می باشد.

لپ تاپ گیمینگ Dell

Dell Inspiron

این لپ تاپ dell از نوع صنعتی بوده. در مدل های متنوع و قیمت های گوناگون. ظاهر بیشتر زمخت و وزن زیاد آنها جذابیت آنچنانی ایجاد نخواهد کرد. اما سخت افزار متناسب به کار رفته در آنها و طراحی داخلی و نحوه چینش قطعات باعث می شود که کاربر تا سالها از تعویض لپ تاپ اجتناب کند.
لپ تاپ استوک Dell مدل Inspiron از مدل های محبوب و بسیار کاربردی است. برخی از آنها دارای حافظه گرافیکی مجزا هستند و برخی دیگر فاقد آنند. از مزیت های آن می توان به قابلیت ارتقای هارد و رم آنها اشاره کرد.


از جمله نکات قوت مدل Inspiron مدل های خانگی است. این مدل نیز برای کاربران خانگی PC نیز طرح هایی دارد. در ضمن در چند مدل محدود نیز اقدام به ساخت all in one نموده اند. برای کاربری های مختلف.

Dell latitude

این مدل هم طرافداران خاص خود را دارد. ساخت این مدل از سال ۲۰۱۰ آغاز شده است. طراحی های مختلف و مدل های متنوع. با خصوصیات لپ تاپ inspiron اما با یک تفاوت عمده. استفاده از سخت افزار بهتر و طراحی زیباتر در نتیجه وزن کمتر. این مدل ها بیشتر آن دسته از کاربران را هدف قرار می دهد که با خود لپ تاپ حمل می کنند. یعنی لپ تاپ تبلت شو.

Dell Vostro

این مدل لپ تاپ دل از سال ۲۰۰۷ مشغول تولید است. عمده ی اختلاف آن با مدل های Inspiron و latitude سایز آن است. از محبوب ترین های لپ تاپ Dell است که اتفاقا مدل های استوک آن محبوبیت فراوانی دارد. این مدل ها در سایز کوچک ١٣ یا ١۴ اینچی ساخته می شوند. مزیت اصلی آن قیمت کمتر نسبت به سایر مدل های تولید شده است.

لپ تاپ Dell استوک

Dell XPS

این مدل بیشتر روی طراحی و ساخت کیس های خانگی تمرکز دارد. این مدل طرافداران خاصی دارد. متناسب با نیاز کاربر در مدل های متنوع با قطعات مختلف ساخته می شوند. بیشتر استفاده این مدل کاربری هایی است که نیاز به جابه جایی ندارد. مدل هایی نیز مخصوص بازی در نظر گرفته شده است که بسیار طراحی جذابی دارند. چند مدل لپ تاپ نیز از آن موجود است.

سخن پایانی درباره لپ تاپ Dell

در انتها پس از شناخت مدل های لپ تاپ دل امیدوارم این نوشته به شما کمک کرده باشد. البته از شرکت Dell دستگاه های دیگری وجود دارد. مانند سرور ها و لپ تاپ های نظامی.

برای پیدا کردن مدل مناسب لپ تاپ dell در آبیدر استوک از طریق لمس اینجا به صحفه مربوطه وارد شوید.

منابع : سایت سازنده : Dell

دانش نامه آزاد

سایت پشتیبانی لپ تاپ های دل

دیدگاهتان را بنویسید