راهنمای خرید ، مقایسه ، قیمت و لپ تاپ استوک

لپتاپ استوک چیست؟ راهنمای راهنمای خرید ، مقایسه ، قیمت و لپ تاپ استوک

لپ‌تاپ استوک چیست؟

بهترین راهنمای خرید ابتدا یافتن معنی آن است. استوک (Stock) در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار می‌باشد ولی در زبان فارسی برای انواع کالاهای دست دوم بکار برده می‌شود و از این اصطلاح در خرید لپ تاپ استوک نیز بسیار استفاده می شود. لپ تاپ استوک بهتر است یا نو بحث دیگری است.

دو علت اصلی خرید لپ تاپ استوک:

  1. قیمت لپ تاپ استوک
  2. کیفیت لپ تاپ استوک

اما اینکه چرا خریداران لپ تاپ به دنبال قیمت لپ تاپ استوک و یا فروشگاه های اینترنتی لپ تاپ استوک هستند. در مرحله اول بخاطر تفاوت قیمت بین لپ تاپ تازه و نو و لپ تاپ استوک هست و در مرحله دوم تفاوت کیفیت لپ تاپ های استوک که معمولا این لپ تاپ ها به صورت لپ تاپهای استوک صنعتی و سفارش اروپا و یا لپ تاپ های استوک نظامی و سفارش آمریکا هستند به نسبت لپ تاپهای نو بازار ایران کیفیت ساخت بسیار بالاتری دارند.

? نکته مهمی که لازم است بدانیم این است که اجناس استوک لزوما کارکرده و دست دوم نیستند.

واردات لپ‌تاپ های استوک از کدام کشورها صورت میگیرد

در کشورهای صنعتی و پیشرفته بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره ای لپ تاپ اروپایی و آمریکایی سیاست‌های جالبی را برای فروش و جذب مشتری برای خرید لپ تاپ اتخاذ می کنند.

به عنوان مثال در فروشگاه بزرگ و سراسری “ فروشگاه آرگوس ” در کشور انگلیس مشتریان می توانند لپ تاپ های خریداری شده را بعد از ۳۰ روز گارانتی و تضمین برگشت محصول به هر دلیلی یا بهتر بگوییم بدون هیچ دلیلی به فروشگاه برگشت دهند و به اختیار خود مبلغ را بازپس گیرند و یا معادل آن خرید دیگری نمایند.

راهنمای خرید راهنمای راهنمای خرید ، مقایسه ، قیمت و لپ تاپ استوک guidance

اما نکته جالب توجه این است که این کالاهای برگشتی از مشتریان لپ تاپ به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده شده. راهنمای آن پس از گریدبندی “درجه بندی” کیفیت لپ تاپهای برگشتی در انبار به صورت عمده به فروش می‌رسند.

لپ تاپ استوک Dell

لپ تاپ استوک HP

گرید بندی در لپ تاپ استوک و تفاوت قیمت لپ تاپهای استوک

گریدهای لپ تاپ استوک به ترتیب کیفیت و تازگی در دسته های زیر دسته بندی می‌شوند که راهنمای مناسبی است :

Open Box
++A
+A
A
+B
B
C

⏪ در مورد گریدهای موجود در بازار لپ تاپ و کامپیوترهای استوک در ادامه صحبت خواهیم کرد.

✔️ گرید Open Box چیست

گرید اپن باکس منظور محصولاتی هستش که فقط از کارتون لپ تاپ در آورده شده‌اند.  کاملا استفاده نشده و یا در حد تست روشن شده اند. این گرید با محصول صفر و آکبند تقریبا تفاوتی ندارد. و از نظر قیمت لپ تاپ استوک هم از بقیه گریدها گرونتر هستش.

✔️ گرید ++A

محولاتی که از نظر کیفیت و تازگی و بدون خط و خش هستند و چیزی از گرید اپن باکس کم ندارد. با این تفاوت که گرید ++A فاقد کارتون بوده و به نسبت اپن باکس بیشتر کار کرده در حد یک یا چند هفته.

 

بیشتر بخوانید
لپ تاپ های Razer و بهترین مدل های آن

✔️ گرید +A

لپ تاپ استوک گرید ای پلاس همان ویژگی های گرید ++A را دارد. با این تفاوت که میزان کارکرد این لپ تاپ استوک ممکن است به چند ماه هم برسد. همچنین امکان وجود خط و خشهای نامحسوس در بنده محصول هست.

 

✔️ گرید A

محصول از نظر فنی کاملا سالم و تر و تمیز است. اما وجود خط و خش کم بر روی بدنه دستگاه وجود دارد و البته این محصولات معمولا چندین ماه کار کرده هستن.

☑️ گریدهای B+ , B , C

این راهنمای گرید بندی از نظر کیفی درجات پایین تری نسبت به گریدهای قبلی هستند. و خوشبختانه هیچکدام از محصولات ارائه شده در فروشگاه آبیدر استوک دارای این درجه های کیفی نیستند.

دقت کنید که ممکن است در بازار لپ تاپ استوک قیمت دو لپ تاپ مشابه بسیار با هم متفاوت باشد.  پس هنگام خرید لپ تاپ استوک حتما حتما به گرید های محصول و میزان صداقت فروشنده استوک اطمینان حاصل کنید.

تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی آبیدر استوک درجات کیفی اپن باکس و ++A و +A و در مواردی A هستند. تا رضایت مشتریان را همیشگی برای خود داشته باشیم. فروشگاه اینترنتی لپ تاپ استوک آبیدر را با خرید خود و احساس رضایت از خرید لپ تاپ استوک به دوستان خود نیز معرفی خواهید نمود.

? بنابر توضیحات داده شده خرید یه لپ تاپ استوک لزوما به معنی خرید یک محصول دست دوم نیست.

بنابراین درهنگام خرید و یا مقایسه قیمت لپ تاپ های استوک شما ممکن است کالایی را به صورت “استوک” خریداری کنید در حالیکه کالا به صورت دست نخورده و در بسته بندی اصلی و کاملا نو باقی مانده باشد. برای مثال کالاهای گرید Open Box لپ تاپ استوک از این دسته بندی می باشند.

? با توجه به این مطالب امیدواریم مشتریان عزیز برای راهنمای خرید لپ تاپ استوک از این پس بتوانند اجناس استوک دارای گرید A را با اطمینان از نو بودن و اصل بودن با خیال راحت از فروشگاه آبیدر استوک خریداری نمایند.

مقالات مفید:

آشنایی کلی با محصولات مایکروسافت

بررسی لپ تاپ زد بوک جی ۵ (HP Zbook G5)

بررسی کلی سرفیس بوک ۲

بررسی کامل سرفیس بوک ۱

 

بیشتر بخوانید
مایکروسافت سرفیس پرو ٤ (Surface Pro 4)
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه