لپ تاپ دو منظوره مناسب آموزش

لپ تاپ مناسب آموزش

این پرسش که چه لپ تاپی بهتر است تا به کمک آن بتوان راحت تر تدریس کرد، چند سالی است که بدون پاسخ مانده است. لپ تاپ دو منظوره یا تبلت شو همان پاسخی است که دنبالش می گردید. اما لپ تاپ مناسب برای آموزش چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ لپ تاپ دو منظوره یا ۲in1 چه توانایی هایی دارد؟ در ادامه پاسخ خواهیم داد، لطفا با ما همراه باشید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش ها، لازم است تا اساتید و معلمان از یک لپ تاپ قدرتمند بهره ببرند. لپ تاپ قدرتمند لپ تاپی است که بتوان تمام امور آموزشی را با آن بدون هیچ مشکلی انجام داد. سخت افزار مناسبی داشته باشد. در ضمن باید ویژگی هایی داشته باشد که بتوان آنرا راحت جا به جا کرد و . . . با ما همراه باشید تا ویژگی های لازم را بررسی کنیم سپس مدل های مناسب را معرفی خواهیم کرد.

آشنایی با لپتاپ های تبلت شو

ویژگی ها

١. نمایشگر لمسی

از آنجایی که برای آموزش لازم است همیشه مسائل و توضیحاتی نوشته شود، بهترین کار این است که لپ تاپ مورد استفاده لمسی باشد. قابلیت پشتیبانی از قلم را داشته باشد تا هنگام تدریس بتوان راحت با آن نوشت و روی توضیح داد.

نکته ی مهم دیگر کیفیت تصویر آن است. اکثر این لپ تاپ ها اندازه ای بین ١٢ تا ١۴ اینچ دارند. پس باید تصویری باکیفیت ارائه دهد. معمولا کیفیت HD و +HD مناسب است. اما لپ تاپ های دو منظوره ای هستند که کیفیت FullHD و حتی ۴K ارائه می دهند. 

لپ تاپ دو منظوره مناسب آموزش

٢. اندازه

اندازه لپ تاپ های معمولی بین ١۵ تا ١٧ اینچ است که نسبتا بزرگ هستند. موبایل ها هم برای تدریس خیلی کوچک هستند. از خصوصیات بارز لپ تاپ های دو منظوره سایز آن هاست. اندازه ای بین ١٢ تا ١۴ اینچ که این امکان را دارند به راحتی با قلم روی آن نوشت و توضیح داد.

قلم و نمایشگر لمسی

نکته دیگری که حائز اهمیت است وزن دستگاه است. نباید این انتظار را داشت که وزن آن به اندازه ی یک تلفن همراه باشد. اما از لپ تاپ های معمولی سبک تر است. میانگین وزنی لپ تاپ های تبلتی بین ١ تا ٢ کیلو گرم می باشد. بسیار مناسب حمل هستند.

٣. باتری

از مهمترین ویژگی های آن قدرت باتری آن است. لپ تاپ باید بتواند چندین ساعت بدون نیاز به برق کار کند. در واقع لپ تاپ باید مانند تبلت باشد. نمایشگری لمسی با باتری قوی.

۴. سخت افزار مورد نیاز

الف. پردازنده

در لپ تاپ دو منظوره یا تبلت ویندوزی نیاز نیست حتما از بهترین پردازنده ها برای پردازش استفاده شود. در واقع پردازنده های Core-i3 یا Core-i5 نیز مناسب این کار هستند.

ب. رم یا حافظه موقت

رم زمانی مهم خواهد بود که لپ تاپ پردازش های سنگینی انجام دهد. برای چنین مواردی ۴ گیگا بایت یا ٨ گیگا بایت کفایت می کند.

ج. هارد

اندازه هارد زیاد مهم نیست چراکه با وجود هارد درایو های اکسترنال مشکل مربوط به اندازه هارد حل خواهد شد. نوع هارد SSD بودن آن مهم است که باعث افزایش عملکرد دستگاه خواهد شد.

د. درگاه

این نکته را نباید فراموش کرد، برای جلوگیری از افزایش وزن از حافظه گرافیکی مجزا استفاده نمی شود. همچنین مادر برد مورد استفاده به گونه ای طراحی شده است که از ١ یا ٢ درگاه USB پشتیبانی می کند. البته برای کسانی که نیاز دارند هنگام کار از چند درگاه استفاده کنند این امکان فراهم شده است که از داک های کمکی برای افزایش درگاه ها استفاده کنند.

داک پشتیبانی

بهترین مدل های لپ تاپ دو منظوره

١. HP Elite X2 1012

Elite X2 1012-G2-i7

از مهمترین ویژگی های این دستگاه نمایشگر لمسی آن است که از قلم هم پشتیبانی می کند. وزن کم و باتری قوی از دیگر نکات قابل توجه آن است. کیبورد کوچک و قابل جدا شدن، اندازه ١٢ اینچی و سخت افزار مناسب از جمله نقاط قوت آن است.

٢. Dell Latitude 5285

لپ تاپ استوک Dell latitude 5285

سخت افزار قدرتمند و نمایشگر لمسی با کیفیت تصویر بالا از نکات قابل توجه در مورد این مدل است. وزن کم و کیبورد جدا شونده را نیز باید به این ویژگی ها اضافه نمود. اندازه این لپ تاپ دو منظوره ١٢.۵ اینچ است و وزن آن ١.٢ کیلوگرم می باشد.

٣. Surface Pro 6

Microsoft Surface Pro 6

جدای از سخت افزار عالی، طراحی بسیار زیبای محصول و جذابیت و پرستیژ آن جز نقاط قوت دستگاه است. پشتیبانی از قلم و نمایشگر لمسی با وضوح تصویر ۲K از مهمترین نکات قابل توجه این مدل است. وزن کم و قابلیت شارژدهی ١٢ ساعته باتری نباید از یاد برد.

۴. Surface Pro 3

surface pro 4

برای کسانی که با مشکل بودجه برای تهیه ی لپ تاپ دو منظوره مواجه هستند این مورد بسیار مناسب است. تمام ویژگی های مورد نیاز را داراست. سخت افزار قدرتمند نمایشگر با کیفیت و کیبورد جدا شونده. این مدل کمی قدیمی است اما قیمت آن نسبت به سایر مدل ها پایین تر است.

سخن پایانی

امیدواریم توانسته باشیم شما را برای رسیدن به بهترین انتخاب راهنمایی کرده باشیم. می توانید جهت مشاهده مدل های مختلف لپ تاپ دو منظوره به دسته بندی لپ تاپ تبلت شو (۲in1) مراجعه نمایید.

منابع

١. Techradar

٢. PC Mag

٣. laptopmag

دیدگاهتان را بنویسید